Pages Menu
Categories Menu
„Sprzedam Opla”, czyli dobre, bo z Niemiec

„Sprzedam Opla”, czyli dobre, bo z Niemiec

Historia niemieckiej motoryzacji jest warta przyswojenia dla każdego miłośnika tej tematyki. Do najbardziej popularnych i cenionych marek aut zza naszej zachodniej granicy należy Opel. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1862 roku, początkowo produkując maszyny do szycia oraz rowery. Po śmierci Adama Opla, założyciela przedsiębiorstwa, kontrolę nad całością przejęła jego żona wraz z synami. Pierwszy samochód marki zjechał z taśmy montażowej w 1899 roku i to stanowiło moment przełomowy w historii zakładu.

Na początku XX wieku marka zaczęła kierować do sprzedaży modele wyprodukowane w pełni samodzielnie, ewentualnie we współpracy z zagranicznymi inżynierami. Równocześnie na rynek zaczęły też trafiać motocykle tego producenta. Realia I wojny światowej zmieniły profil produkcji, która skoncentrowała się na autach ciężarowych. Do tematu samochodów osobowych powrócono po zakończeniu działań wojennych. W 1919 roku powstaje pierwszy tor wyścigowy i testowy w pobliżu siedziby firmy w niemieckim Russelsheim.

W 1928 roku Opel był największym niemieckim producentem samochodów i już rok później większościowy pakiet akcji firmy został wykupiony przez amerykański koncern General Motors, którego częścią jest do dziś. Po II wojnie światowej marka prowadziła ostrą ekspansję w segmencie samochodów osobowych, stając się jedną z popularniejszych w Europie. Dziś zarówno nowe, jak i używane Ople są cenione za trwałość i dobre walory jezdne. Takie modele jak Astra, Corsa czy Vectra zaliczają się do chętnie kupowanych.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *